Матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічні умови перебування дітей

в дошкільному навчальному закладі

Приміщення дошкільного навчального закладу розраховано на 3 групи: 1 група раннього віку та 2 групи дошкільного віку. Тож всі приміщення дошкільного закладу використовуються раціонально.

Групові приміщення обладнані у відповідності до вікових особливостей дітей. В ясельній та в молодшо-середній групах є спальні кімнати із стаціонарними ліжками, в старшій групі спальна кімната відсутня і діти сплять на розкладушках, які зберігаються в спеціальній коморі, а постільна білизна зберігається згідно із санітарними нормами для кожної дитини в окремій шафі.

В садочку є музична зала з відповідними меблями, музичними інструментами, дидактичним матеріалом. Її оформлення естетичне, змінюється відповідно до періодів року та календарних подій.

В закладі функціонує медичний кабінет, який обладнаний необхідними приладами та матеріалами. Його робота обумовлена та здійснюється згідно з «Положенням про медичний кабінет дошкільного навчального закладу» затвердженого наказом МОЗ України від 30.08.05р. № 432/496

Харчоблок, пральня обладнані спеціальним обладнанням, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Методичний кабінет дошкільного закладу суміщений з кабінетом завідувача, є центром методичної роботи, обладнаний згідно з вимогами.

Велика увага приділяється поліпшенню матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу. Починаючи з 2012 року ініціативна група батьків, персоналу закладу брала участь у конкурсах міні-проектів. Завдяки ним у дошкільному закладі замінили всі вікна, балконні блоки та 4 вхідних дверей на енергозберігаючі, замінили частину обладнання на харчоблоці (електроплиту, електромясорубку), отримали морозильний ларь, кухонний та столовий посуд.

З 2012 року оновили майже всі ігрові зони у всіх вікових групах.

Стан території та вуличних конструкцій (огорожа, спеціальне обладнання) задовільний. Кожна група має свій ігровий майданчик, також є спортивний майданчик. Все облаштовано відповідно до вимог техніки безпеки.

В дошкільному закладі є затверджені та погоджені схеми евакуації, оповіщення; 12 вогнегасників; є затверджені команди пожежогасіння, евакуації, санітарний пост; пожежний щит укомплектований відповідно до норм.

Нормативна документація з питань охорони праці й техніки безпеки, виконавча документація з охорони праці й техніки безпеки в дошкільному закладі в наявності.

В закладі реальні умови дотримання матеріально-технічної нормативності витримуються. В наявності інструкції щодо використання технологічного обладнання. Обладнання до якого мають доступ діти (шафи, фізкультурне, ігрове обладнання) надійно укріплено. Є план евакуації дітей на випадок виникнення пожежі.

З працівниками проводяться заходи щодо відпрацювання дій на випадок пожежі.

Робота щодо безпеки життєдіяльності працівників ведеться на належному рівні. Посадові інструкції, інструкції з охорони праці та пожежної безпеки видані кожному працівнику під особистий підпис. Своєчасно проводяться інструктажі з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки.

Санітарно-гігієнічні умови перебування дітей у дошкільному навчальному закладі

Навчально-виховний режим відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Режим дня погоджений з Держпродспоживслужбою. Дотримується кількість занять на тиждень у різних вікових групах, тривалість занять 15-20, 20-30 хв.; тривалість перерв між заняттями 10хв., проведення рухливих ігор між заняттями тощо. Щоденний ранковий прийом дітей розпочинається з опитування батьків про стан здоров’я їх дітей, огляду шкіри, носоглотки, термометрії. Заклад дотримується режиму провітрювання групових кімнат, спальних кімнат, в музично-спортивнії залі. В наявності є графіки провітрювання.

Санітарно-гігієнічний стан приміщень відповідає вимогам діючих нормативів. Режим вологого прибирання дотримується . Згідно з графіком щотижня в п’ятницю проводиться генеральне прибирання. Весь інвентар для миття посуду, іграшок та для прибирання групових кімнат, туалетів маркірований.

Приміщення закладу відповідає санітарно-гігієнічним, технічним нормам (освітленості, температури, вологості, швидкості руху повітря) та естетичним вимогам. В групових кімнатах та спальнях створені кольорово-світлові композиції з урахуванням психофізіологічного ефекту кольорів. Стелі пофарбовані в білий колір, стіни в групах світло-зеленого, бузкового, жовтуватого кольорів.

В приміщеннях харчоблоку, комори, овочесховища дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги.

Прання білизни проводиться в закладі. Прання відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, мається в наявності вентиляція, забезпечені обладнанням (2 пральні машини-автомат, праска).

Природне та штучне освітлення достатнє. Питома потужність світильників відповідає вимогам, захисна арматура на світильниках – плафони. В закладі відсутні не функціонуючі лампи.